• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Jak na vlastnosti grafických papírů (5. díl) – DNS®high-speed inkjet

Trh digitálního tisku se neustále vyvíjí díky technologiím, které jsou základem nových trendů v oblasti tiskových aplikací. Společnost Mondi, globální výrobce papíru a obalového materiálu v souladu s tímto vývojem neustále rozšiřuje své portfolio profesionálního tisku o nové papíry optimalizované pro digitální, hybridní, HP Indigo a vysokorychlostní inkoustové tiskárny.

Společnost nabízí značky papíru, které rozděluje do kategorií podle hmatových či optických vlastností nebo podle ekologické certifikace. Díky tomuto třídění mohou tiskárny snadno určit správný papír pro konkrétní technologie tisku a aplikace. Sortiment společnosti Mondi nabízí tiskařům a koncovým zákazníkům velký výběr hladkých, vysoce bílých, bílých, přírodně bílých, recyklovaných a natíraných papírů, který umožní u tiskových aplikací docílit perfektního vzhledu.

Naše portfolio profesionálních papírů odráží nejnovější trendy v technologii tisku a soustředí se na strojní zařízení, které jsou v profesionálních tiskárnách nejpoužívanější,“ říká Johannes Klumpp, marketingový a obchodní ředitel Mondi Uncoated Fine Paper.

DNS®high-speed inkjet byl prvním papírem, který společnost Mondi vyrobila pro aplikace na high-speed inkjet strojích. Společnost spolupracovala velice úzce s výrobci OEM zařízení a vyvinuli  papír, který je speciálně povrchově upravený pro optimální absorpci barviva na bázi vody a pigmentových inkoustů při rychlosti vyšší než  200m za minutu.

Většina trhu s vysokorychlostním inkoustovým tiskem stále používá inkousty na bázi barviva, ačkoli některé tiskové stroje používají výhradně pigmentové inkousty. Nicméně DNS®high-speed inkjet je optimalizován pro inkousty na bázi barviva i pigmentu, což je pro tiskárny důležité,“ vysvětluje Johannes Klumpp.

Vysokorychlostní inkoustové tiskové stroje jsou technologická řešení vhodná pro transakční, transpromo a direkt mail aplikace a nabízejí flexibilitu digitálního tisku, variabilní datovou personalizovanou komunikaci a nákladově vysoké tiskové objemy, které do teď umožňoval pouze ofsetový tisk. DNS®high-speed má hladký povrch (porovnatelný s natíraným papírem), který umožňuje rovnoměrnou distribuci inkoustu a dokonalou bělost, která podporuje ostrý kontrast. Tyto povrchové a fyzikální vlastnosti jsou optimální pro aplikace book-on-demand u nichž se očekává nárůst využití vysokorychlostních inkoustových aplikací.

Díky speciální povrchové úpravě papíru DNS®high-speed inkjet se inkoust nerozpíjí, což je nutné u transakčních a transpromo dokumentů pro přesnou reprodukci loga nebo čárového kódu a čitelnost textu je tak bezproblémová. Obecně platí, že barevná jednotnost dosažená u DNS®high-speed inkjet u reprodukcí a grafiky umožňuje hladký přechod barev. Zároveň lze dosáhnout impozantní vysoké sytosti barev a vynikajících výsledků při malém objemu použitého inkoustu.

Ekologicky uvědomělá výroba je hlavní prioritou Mondi, stejně tak jako u tiskáren a koncových zákazníků. Od roku 2012 všechny Mondi papírové produkty splňují kritéria ekologické řady Mondi Green Range pro udržitelně vyráběné papíry a jsou certifikované dle FSC® nebo PEFCTM nebo jsou vyrobené z vláken, která jsou 100% recyklovaná nebo bělená zcela bez chlóru (TCF). Společnost také uvedla dva produkty pro vysokorychlostní inkoustový tisk – 100% recyklovaný papír NAUTILUS® SuperWhite a 100% TCF vyrobený papír (zcela bělený bez chlóru) Bio Top 3®.

Více informací o portfoliu pro profesionální tisk společnosti Mondi najdete na: www.mondigroup.com/printing


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?