• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Skriptum PDF pro grafiky a tiskaře

Skriptum „PDF pro grafiky a tiskaře“ shrnuje pravidla pro správnou přípravu PDF tak, aby je tiskové ripy dokázaly korektně zpracovat a následný tisk tak mohl bez problémů splnit očekávání zadavatelů. Vedle praktických postupů pro nejpoužívanější grafické aplikace obsahuje také souhrn základních informací o mezinárodních standardech pro výměnu tiskových dat PDF/X-1a, PDF/X-4, specifikacích GWG, standardu ISO 12647-7:2013 pro nátisk a řadu doporučení pro práci s písmem a textovými objekty, křivkovou grafikou, obrázky, přímými barvami i průhledností nebo pro testování workflow pomocí specializovaných nástrojů. Samostatné kapitoly jsou věnované používání aplikací Adobe Acrobat a Enfocus PitStop pro kontrolu a editaci souborů PDF. Tiskovina má rozsah 82 stran.

Krátké nahlédnutí do obsahu s názvy kapitol: Formát PDF a tiskové standardy, Základní pravidla pro tiskové PDF, Vytvoření PDF pro tiskovou produkci, Kontrola a oprava dat v Adobe Acrobat Pro, Kontroly a opravy dat v Enfocus PitStop Pro, Automatizace workflow PDF, Přílohy: Adobe PDF Print Engine (APPE), Tiskový RIP, Testovací sady

Rozsah: 82 stran
Autor: Vít Kulka, GRAFIE CZ


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?