• info@grafie.cz
  • 222 714 580

ENFOCUS SWITCH a jeho moduly


Nejrozšířenější konfigurací Enfocus Switch v ČR je základní Swith Core Engine včetně Configurator Modulu (dnes již součástí Core Engine), Metadata Module a Client Module (často s vyššími počty klientských připojení).

ENFOCUS SWITCH CORE ENGINE

Switch Core Engine je základem programu Enfocus Switch. Umožňuje automatizaci úloh se soubory. Mezi hlavní funkce patří příjem souborů z e-mailu, FTP, Switch klienta nebo Connect ALL, tvorba, třídění, archivace a sledování souborů, manipulace se soubory, rozdělování a slučování souborů, umožňuje vytvářet statistiky PDF souborů. Od října 2023 je modul Configurator součástí Core Engine Modulu. Configurator modul umožňuje integraci, řízení a automatizaci oblíbených aplikací třetích stran (sledované složky, příkazová řádka, skriptování).

ENFOCUS SWITCH METADATA MODULE

Metadata modul rozšiřuje schopnosti celého řešení díky možnosti připojovat k zpracovávaným úlohám metadata. K jednotlivým úlohám tak mohou být připojeny i další informace, jako např. číslo zakázky, jméno zákazníka, typ požadovaného zpracování, objednaný produkt, množství apod. Uživatelé pak uvedené informace mohou prohlížet případně editovat a doplňovat v kontrolních bodech nebo mohou být metadata využívána k automatickému řízení průchodu úlohy systémem. Metadata mohou být k úloze vložena ručně obsluhou nebo načtena ze souboru ve formátu XML nebo JSON. Informace v tomto formátu dokáže systém načíst nebo informace do tohoto formátu uložit. Možnost automatického importu nebo exportu metadat může být využita pro propojení workflow s jinými informačními systémy (např. W2P, zakázkovým systémem apod.).

ENFOCUS SWITCH CLIENT MODUL

Modul Switch Client slouží k uživatelské interakci s workflow, vytvořenými  
a běžícími v prostředí Enfocus Switch. Interakce probíhá v prostředí webového prohlížeče a umožňuje např. vkládání souborů do workflow nebo přistupovat do workflow v předem určených kontrolních bodech, tzv. checkpointech. V těchto místech může obsluha přistupovat ke zpracovávaným úlohám, prohlížet nebo opravovat data, číst a vkládat doplňující informace (metadata), rozhodovat o dalším směrování úlohy apod. Modul obsahuje 5 klientských licencí, které umožňují 5 různým uživatelům přistupovat  
k workflow současně. Lze dokoupit další klientské přístupy. 

ENFOCUS SWITCH SCRIPTING MODULE

Scripting modulvytváření uživatelské funkcionality pomocí skriptování. Lze použít vlastní skripty Visual Basic, Javascript nebo AppleScript. Enfocus Switch poskytuje samostatnou aplikaci SwitchScripter, která pomáhá při vývoji a ladění skriptů založené na Node.js.

ENFOCUS SWITCH DATABASE MODULE

Database module poskytuje možnost přímé komunikace s jakoukoliv SQL databází pomocí ODBC rozhraní. Umožňuje tak využívat pro automatizaci informace o zákaznících nebo zpracovávaných zakázkách, uložených ve firemních informačních systémech a odstraňuje tak nutnost zpracovávat a udržovat informace duplicitně. Díky schopnosti obousměrné komunikace může Switch ve firemních databázích aktualizovat informace, které získal v průběhu zpracování, např. upozornění na dokončení úlohy nebo uložení výsledku kontroly dat. 

ENFOCUS SWITCH WEB SERVICES MODULE

Modul Switch Web Services odstraňuje omezení z modulu Switch Client Module a umožňuje anonymní připojení od neomezeného počtu uživatelů.
Odesílejte úlohy z jakékoli online platformy (web-to-print) do Switch.
Využijte naplno otevřené rozhraní API klienta Switch.
Není třeba vytvářet účty Switch pro dočasné uživatele.

ENFOCUS SWITCH REVIEW

· Online proofing
· Uživatelské rozhraní ve firemním vzhledu
· Rychlé a plynulé zobrazení velkých souborů se stovkami stran
· Schvalování v mnoha úrovních, poznámky, připomínky
· Cloudové řešení – bez software a hostingu, zobrazení v prohlížeči
· 100% správné zobrazení PDF (odstranění problematických zobrazení přetisků, nastavení, barevné prostory)…
· Zákaznické nastavení zobrazení detailů zakázky
· Přístup ke schvalovaným zakázkám jedním klikem
· Zobrazení statusů zakázek pro zákazníka

Enfocus Review slouží k jednoduchému online schvalování dat (tzv. online proofing), ke kterým může zákazník posílat své připomínky – to všechno z webového prohlížeče, bez nutnosti mít nainstalovaný jakýkoliv dodatečný software či hosting. Review je zcela nová aplikace s jednoduchým uživatelským rozhraním a je založená na cloudovém řešení. Přidání do Switche je otázkou několika kliknutí stejně jako jakoukoliv jinou aplikace z Enfocus Appstore. Vyznačuje se více jak dvojnásobnou rychlostí, než byl jeho předchůdce a je možné prohlížet obrovské soubory se stovkami stran naprosto plynule a ještě ve vlastním firemním brandu (s vlastním logem, ve firemních barvách…). Následně je možné přidat všechny připomínky ve formě poznámek, k dispozici je několik možností schválení (např. „Pošlu nový soubor“, můžete nastavit úroveň schválení od 2-5 nebo 10 a pojmenovat je – stejně tak tyto úrovně sladit s podobně nastavenými workflow ve Switchi, schválení „Tohle se mi líbí, můžete tisknout“) atd. Důležitým aspektem je záruka správného zobrazení tiskových dat. Review se nabízí v několika úrovních předplatného, jež se liší pouze počtem schválení (k dispozici jsou úrovně Starter – 1200 ročně, Standard – 6000 ročně, Ultimate – 12000 ročně a Enterprise – nelimitovaný počet schválení).

ENFOCUS SWITCH REPORTING MODULE

Modul Switch Reporting Module vám umožňuje vytvářet vlastní řídicí panely pro vizualizaci pracovních procesů ve workflow. V každé fázi produkčního pracovního postupu lze soubory úloh podrobně sledovat prostřednictvím plně přizpůsobitelného řídicího panelu. V každém okamžiku může tiskárna daný soubor rychle najít a např. určit úzká místa. Dále modul také ukládá historická data pro budoucí použití, což umožňuje neustálé zlepšování a efektivitu celé výroby.

ENFOCUS SWITCH PROXY MODULE

Modul Enfocus Switch Proxy Module umožňuje uživatelům pracovat v bezpečném offline prostředí. Je neocenitelný pro tiskárny a produkční týmy pracující s citlivými daty nebo obsahem, který vyžaduje přísnou ochranu. Switch Proxy Module vám zajistí plné možnosti Enfocus Switch při zachování nejvyšší úrovně zabezpečení.

ENFOCUS APPSTORE

Uživatelé, partneři, firmy vytvářejí vlastní balíčky (aplikace) workflow, které usnadňují nastavení prací toku dat. K dispozici je nyní více než 250 aplikací v Enfocus Appstore.GRIFFIN

· Výkonná automatizace skládání a vyzařování zakázek, nižší spotřeba tiskových médií
· Jednoduché uživatelské rozhraní a ovládání.
· Přidávání spadu, vytváření ořezové cesty, přidání barcode, registračních značek atd.
· Podpora řezacích zařízení Zünd, Kongsberg, Summa, Mimaki, a další.

Klíčovým produktem, který Enfocus převzal do svého portfolia, je Griffin, nástroj pro efektivní automatickou montáž pro velkoformátový tisk. Přestože aplikace Griffin může být provozována samostatně, její užitná hodnota se násobně zvýší integrací do automatického workflow vytvořeného v prostředí Enfocus Switch. Integrace Griffin do workflow Enfocus Switch byla možná již před akvizicí, ale nyní bude spolupráce obou aplikací ještě těsnější a efektivnější.

Programové vybavení Griffin se nabízí ve dvou formátech. Griffin a Griffin Auto. Griffin je klasická samostatná aplikace se standardním uživatelským rozhraním. Pokud potřebujete celý proces automatizovat (např. pomocí Enfocus Switch nebo API), pak Griffin Auto běží jako tzv. aplikace na pozadí (obdobně takto funguje PitStop Pro a PitStop Server). Zákazníci často vyžadují, aby měli obě varianty k dispozici, pak lze pořídit tzv. Griffin Bundle – cenově zvýhodněnou nabídku obou produktů.

Automatická montáž pro velkoformátový tisk


PHOENIX2SWITCH

· Plánování pomocí AI.
· Výkonné vyřazování zakázek pomocí umělé inteligence.
· Vyřazení, skládání, sdružování zakázek.
· Zrychluje výrobu, šetří materiál a čas.
· Exportuje 13 souborových formátů včetně vyřazených úloh či ořezových cest (PDF, JDF, CFF2, DXF, ZCC…), detailní čas zpracování zakázek a přehledů o nákladovosti (PDF, XML, JSON).
· Jednoduchá integrace s MIS (kalkulace, kratší příprava tisku, maximální využití tiskových médií atd).

V portfoliu Enfocus se produkt nazývá Phoenix2Switch, protože je úzce integrovatelný do automatického workflow vytvořeného v prostředí Enfocus Switch. Phoenix2Switch v sobě spojuje možnosti automatizace Switch a výkonné plánování, vyřazování a sdružování zakázek poháněné umělou inteligencí produktu Phoenix. Přináší efektivitu, úspory a rychlost pro různé typy tiskových provozů (komerční tisk, velkoformátový tisk, krabice, skládané kartony, displaye, knihy, pohlednice, digitální tisk, řezané tisky, role)…

PHOENIX a jeho moduly

Phoenix je modulární řešení, zákazník si tak může zvolit přesně to, co potřebuje. Základní produkt zahrnuje funkce jako import / export, step-and-repeat (namnožení tištěného produktu na plochu tisku), náhledy preview a mnoho dalšího.

Imposition AI – je pulsující srdce Phoenixu, modul Imposition AI přináší první a nejchytřejší nástroj umělé inteligence pro vyřazení a sdružení zakázek na tiskovou plochu. Skládá se ze čtyř nástrojů – Plan, Optimize, Impose a Populate – Imposition AI heuristicky najde nákladově nejefektivnější způsob, jak kombinovat tiskové produkty vyhodnocením milionů možností během několika sekund. Digitální tiskárny jsou schopny využít plánování „Just In Time“ ke snížení plýtvání materiálů a lidských zásahů s nejnižšími náklady. Konvenční tiskárny dokážou nalézt kombinovaná rozvržení za chodu, aby snížily počet tiskových desek, čas příprav, čas tisku, snížili spotřebu materiálu a odpadu, aby tiskly ziskověji než kdykoli předtím.

Product Plus – výkonná volba pro velké provozy, zvyšuje kapacitu Phoenixu pro vyzaření a združení zakázek z počtu 50 na 2000 produktů.

CAD – modul je zcela nezbytný pro step-and-repeat fronty, dělá z Phoenixu nejrychlejší a nejpokročilejší aplikaci. Díky svému jedinečnému automatizovanému algoritmu pomocí umělé inteligence Phoenix používá přichycení kresby k matrici s více výstupy a poskytuje okamžitou zpětnou vazbu, pokud dojde k nesouladu mezi kresbou a matricí. Čistým výsledkem jsou hodiny ušetřeného předtiskového času za den. Mezi podporované formáty patří CFF2, DXF, DDES 2/3 a strukturální PDF.

Barcodes – modul pro poskytovatele tisku, kteří využívají tisku čárových kódů. Generuje dynamické čárové kódy s vysokou vektorovou přesností. Mezi podporované formáty patří UPC-A, UPC-E, EAN-13, EAN-8, Codabar, Code 128, Code 39, Interleaved 2 of 5 a QR Code.

Braille – Specializovaná funkce, která generuje dynamické braillovo písmo řízené daty s ADA, včetně pevně zakódované velikosti a mezer. Výchozí abeceda je nastavena na 2. stupeň americké angličtiny. Mezi podporované jazyky patří americká angličtina Grade 1, americká angličtina Grade 2, britská angličtina Grade 1, britská angličtina Grade 2, Unified English Grade 1, Unified English Grade 2, Unified French Grade 2, Německý stupeň 1, Německý stupeň 2 a španělština.

Grand Format – je nepostradatelný pro ty, kteří nabízejí velkoformátový tisk, zvyšuje maximální exportní velikost z 3,5 x 3,5 m na 10 x 10 m.

Scripting – zákazník získá přístup k výkonným funkcím skriptování pro vytváření svých značek, nastavení vlastností, automatizaci procesů a mnoho dalšího. Tento modul odhaluje velkou část základní architektury umožňující bezprecedentní přizpůsobení a automatizaci.

Automate – modul nabízí otevřenou platformu API umožňující integraci s libovolným externím systémem. Možnosti automatizace zahrnují: REST Web Service, Switch Connector, Scriptable Hot Folders a MIS Connectors.

Production Max – dalších max. 30 000 rozvržení, 10 000 m2 max. exportní plochy a 10 000 max. vyřazovacích relací.

Phoenix2Switch: inteligentní plánování, se skvělými výsledky


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?