• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Jak na vlastnosti grafických papírů (3. díl) – Spolu stoupáme, rozděleni klesáme

Tento leitmotiv v úvodu mě přiměl vzpomenout jednoho geniálního barda na konci 80. let minulého století a jeho vrcholné Magnum Opus. I toto předznamenává moji polemiku. Není nic v naši činnosti, abychom si toho nevážili a není klient, abychom ho naší pohodlností zneuctili. Nemluvě o jiném velikánovi, který přišel s myšlenkou nebýt tak bohatý, aby si kupoval levné věci. Právě proto jsem přesvědčen, že všichni tiskaři s digitálním produkčním strojem by neměli být poplatní hříchu dnešní doby být se svou produkcí co nejlevnější.

Chápu, že leckdy mnohem jednodušší a lacinější je si nařezat klasický ofsetový papír, ale … můžeme se klientovi podívat zpříma do očí ? Asi ne. Proč si tedy kupujeme drahý produkční stroj a tiskneme na levný materiál, když sami jsme ve svém nitru přesvědčeni jinak? Chceme-li tisknout na digitálním stroji kvalitně, ctěme onu myšlenku v úvodu. Pojďme do toho s partnerem, který vysokou jakost nabízí.

Trh nás dennodenně přesvědčuje, že profesionální tiskárny potřebují dokonalý papír pro všestranné použití, na který se mohou vždy spolehnout. Příkladem je kvalitní materiál pro digitální tisk od výrobce Mondi v produktové řadě pod názvem DNS® (Digital Needs Specialists). Jedná se o prvotřídní nenatíraný bezdřevý papír, který splňuje všechny požadavky pro ten nejlepší tiskový výstup. Byl vyvinut v souladu s požadavky odborníků pro digitální tisk a otestován na všech digitálních tiskových zařízeních předních výrobců (OEM). Speciální úprava povrchu papíru, zajišťuje dokonalou průchodnost strojem. Při pohledu na ideální bělost s dokonalým kontrastem grafiky a textu, vaše zraky znovu utkví na úvodním leitmotivu a vy se nebudete stydět za kvalitně provedenou práci.

Pro ty opravdu velké hráče je k dispozici značka DNS® premium v té absolutní vrcholové kvalitě. Koupíte ji v široké škále gramáží od 70 do 300gr/m2 , v rozličných formátech, speciálních formátech (SRA3, A3+) a v rolích. Papír DNS® premium je určený pro aplikace na profesionálních digitálních produkčních strojích s použitím suchého a tekutého toneru, stejně tak jako na High-Speed Inkjetových a ofsetových tiskových zařízeních. Díky nastavené vyšší bělosti se dokonale hodí k vytvoření poutavých brožur, katalogů a dalších propagačních materiálů s velice působivým výsledkem. DNS® premium  je vyráběn v závodu Mondi Neusiedler v Rakousku, kde se produkují vysoce kvalitní a speciální papíry s environmentálními standardy. Tento prémiový produkt má FSC® (Forest Stewardship Council) a EU Flower certifikaci.

Budete-li chtít hrát střední třídu, volte DNS® performance – další nenatíraný bezdřevý papír s povrchovou úpravou pro digitální tisk. Byl vytvořen pro profesionální tiskárny se specializací na transakční tisk, digitální tištěnou komunikaci a tisk knih. Jde o multifunkční optimalizovaný papír, který doporučujeme zákazníkům z oblasti hybridního tisku, protože zajišťuje dokonalou kompatibilitu s digitální a ofsetovou technologií. Je vyráběn ve čtyřech gramážích 80, 90, 120, 160 a ve velkých formátech, speciálních formátech (SRA3) a v rolích. DNS® performance se dokonale hodí pro jednoduché barevné aplikace s velice působivým výsledkem tisku. Je produkován v Mondi SCP Ružomberok na Slovensku udržitelným způsobem s certifikací PEFCTM v tradiční ofsetové bělosti, která se standardně používá v knihtisku.

Nebuďte lhostejní vůči vašim zákazníkům, sobě samým a hlavně vůči vašemu profesionálnímu umu.

Autor: Jirka Bilík


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?