• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Barevně shodný tisk

  • -

Barevně shodný tisk

Pro letošní rok jsme si pro Vás připravili novou službu, která by měla pomoci, těm z Vás, kteří řešíte shodu digitálního a ofsetového tisku se zobrazením na monitoru.
V posledním roce jsme se u našich zákazníků setkávali se stále častějším požadavkem na sladění jejich tiskových technologií. Proto jsme se rozhodli vytvořit novou komplexní službu, která má za cíl při jedné návštěvě vyřešit barevnost ofsetového i digitálního tisku, včetně nastavení grafických aplikací a monitoru, tak aby výsledkem byla barevná shoda.

Co Vám nabízíme?

Společnou návštěvu dvou odborníků na ofsetový a digitální tisk, kteří udělají vše pro to, aby váš ofsetový a digitální stroj tiskl barevně správně a shodně. Postaráme se i o kalibraci monitorů a korektní nastavení grafických aplikací, včetně RIPů k tiskovým strojům. Vzhledem k našim opravdu dlouhodobým zkušenostem v oblasti digitálního a ofsetového tisku jsme přesvědčeni o tom, že s výsledkem budete spokojeni.

Jak to bude probíhat?

Ofsetový stroj:

Změření lineárnosti CTP desek, určení optimálního dávkování barev a nastavení tisku na zvolený tiskový materiál podle normy ISO 12647-2. Výsledkem bude tisk v barevnosti splňující parametry tiskové normy ISO 12647-2. Jako referencI můžeme zvolit buď FOGRU 39 nebo FOGRU 51, podle vašich potřeb. Při splnění podmínek, vydání certifikátu na shodu s normou ISO 12647-2.

Digitální tiskový stroj:

Podle typu RIPu zvolíme nejoptimálnější postup pro linearizaci, kontrolu možností tiskového stroje. Na zvolený tiskový materiál vytvoříme ICC profil pro automatizovaný a přesný barevný převod dat na RIPu tak, aby výsledný tisk splňoval parametry normy ISO 12647-7 a hlavně byl v co největší míře shodný s ofsetovým tiskem podle normy. Při splnění podmínek, vydání certifikátu na shodu s normou ISO 12647-7.

Kalibrace monitoru a grafické aplikace:

Jen tiskové výstupy nestačí, potřebujete mít již při přípravě dat nebo kontrole dodaných tiskových dat přesnou představu o barevnosti finálního tisku. Toho dosáhneme kalibrací a vytvořením ICC profilu pro váš monitor. Zkontrolujeme a případně doporučíme nastavení vašich grafických aplikací tak, aby práce v nich a výsledné tiskové PDF bylo barevně správně vytvořené.

Kdy a za kolik?

V rámci naší akce Vám nabídneme cenově zajímavé řešení, podle vašich konkrétních strojů a potřeb. Proto nás neváhejte kontaktovat, nejlépe pomocí tohoto formuláře na: www.registrujse.cz/certifikace
Velmi rádi a rychle se vám ozveme.

Tým GRAFIE CZ


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?