• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Workshop MIS/ERP pro tiskové provozy

  • 1

Workshop MIS/ERP pro tiskové provozy

Tags : 

Společnosti eProductivity Software (ePS), Igepa CZ a GRAFIE CZ uspořádaly 10. října 2023 za velkého zájmu účastníků workshop MIS/ERP pro tiskové provozy. Workshop byl určen především pro koncové zákazníky, kteří plánují nasazení nebo výměnu stávajícího manažerského informačního sytému (MIS) do polygrafických provozů.

Změna myšlení poskytovatelů tiskových služeb

Hlavním hybatelem posledních měsíců ve všech oblastech našeho života je dosažení úspor, ať už jde o energie, spotřebu potravin atd. Ne jinak je tomu i v polygrafii a samotných tiskových provozech. Majitelé investují do budování nízkoenergetických výrobních budov s možností vlastní výroby elektrické energie. Dále hledají úspory v instalacích nových méně energeticky náročných tiskových strojů, ve spotřebních materiálech, ve snížení počtu směn a zaměstnanců. Tyto všechny aspekty jsou dílčími kroky k úsporám, ale je otázkou, jak pokračovat dále?

Optimalizace, zrychlení a efektivita

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu jednotlivých tiskových zakázek se zvyšuje náročnost na výrobu polygrafických produktů a tím se zvyšuje tlak na efektivitu a produktivitu u poskytovatelů tiskových služeb.

Workshop nastínil možnosti nasazení ePS MIS Pace v polygrafické firmě a řešení „úspor“ na úrovni veškerých procesů celé výrobní firmy od zadání poptávky, komunikaci se zákazníkem, přes objednávku, výrobu, logistiku včetně dokumentů až po doručení zákazníkovi.

Na základě představení možností systému MIS Pace se účastníci aktivně zapojili do diskuse a řešili otázky týkající se kalkulací, dynamického plánování výroby, sledování výroby, komunikace s klienty, automatizace administrativy, efektivnost logistika atd.

Prezentující na příkladech diskutované otázky řešili a naznačili možnosti, které MIS dává uživatelům. Jedním ze zajímavých případů bylo virtuální nasimulování výroby v případě přidání tiskového stroje nebo přidání směny v dynamickém modelu plánování ePS PrintFlow. V obou případech modul plánování ukázal možnosti řešení daných případů a co vše to firmě může přinést z pohledu úspor.

Každodenní situace jako pozdní dodání tiskových dat pro plánovanou výrobu či nedodání potřebného materiálu řešil MIS systém dynamickým přeplánováním celé výroby během pár vteřin včetně přeplánování zpožděných zakázek a jejich termínů výroby.

Workshop ukázal, co v současnosti může přinést nasazení otevřeného systému MIS/ERP s dynamickým plánováním do firmy, jak z pohledu manažerských reportů, tak především z pohledu zpřehlednění celého výrobního procesu až po expedici.


1 Comment

Martin Novotný, CEO GRAFIE CZ

8 listopadu, 2023at 12:10 pm

Zájem o řešení MIS Pace byl veliký. Hned několik tiskáren shlédlo zajímavý program včetně informací o používání MIS Pace v tiskárnách na území ČR od lidí, kteří MIS systém implementovali. Skvělá pracovní atmosféra a živé individuální konzultace mezi návštěvníky o dané problematice, to byly hlavní symboly setkání v Praze.

Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?