• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Tisk etiket na EPSON SurePress L-4733AW

  • 2

Tisk etiket na EPSON SurePress L-4733AW

Tags : 

Firma EPSON (Hala 9 stánek A50) na veletrhu Labelexpo Europe 2023, který proběhl v minulém týdnu, představila řadu novinek a zajímavých technických/technologických řešení. Dominantami expozice Epsonu byly jejich 2 rolové tiskové stroje SurePress pro průmyslovou výrobu samolepících etiket na různých substrátech ale i nejen jich.

Premiéra SurePress L-4733AW

Poprvé v Evropě zde byla oficiálně představena novinka z řady SurePress s inkoustem na vodní bázi – model L-4733AW. Jedná se už o čtvrtou generaci úspěšné řady L-4XXX, která je proslulá svojí kombinací kvality, barevné konzistence a opakovatelnosti při tisku na výrazně strukturované materiály, ale tyto vlastnosti  platí i na ostatní typy substrátů. Model L-4733 je dostupný ve dvou variantách – a to buď s Bílou nebo bez Bílé, ale vždy v konfiguraci CMYK + Oranžová + Zelená. Tato čtvrtá generace obsahuje celou řadu technických vylepšení, které zvyšují jak kvalitu/rychlost tisku, tak i zjednodušují a zrychlují maintenance stroje, a také novou sadu WaterBase inkoustů AQ4 se větším barevným gamutem a vylepšenými mechanickými vlastnostmi.

Vlajková loď

Samozřejmě nechyběl ani úspěšný UV model SurePress L-6534VW s rychlostí tisku až 50 m/min pro velkoobjemovou produkci, který zde byl vystavován včetně inline finishingu GM DC330 Mini. Možnost dokončovat inline nabízí kompletní a komplexní, vysoce kvalitní řešení, které výrazně zkracuje celkovou dobu výroby při delších sériích. Tento model lze dodat buď v konfiguraci CMYK + Bílá + Digitální lak (lesklý, matný), tato specifikace byla i na stánku, nebo v konfiguraci CMYK + Bílá + Oranžová pro rozšíření barevného prostoru. UV inkousty Epson tisknou na širokou škálu papírových i filmových substrátů a nabízejí nízké provozní náklady a vysokou produktivitu. Patentovaná technologie Epson Nozzle Verification Technology (NVT) včetně automatické maintenance hlav snižují plýtvání potiskovaným materiálem, inkoustem, časem a minimalizují ruční zásahy obsluhy.

Oba tyto UV modely od jara 2023 dostupné i v ČR!

UV model SurePress L-6534VW s rychlostí tisku až 50 m/min pro velkoobjemovou produkci včetně inline finishingu GM DC330 Mini.

Automatizované označování

Na Labelexpu Europe 2023 také debutovaly nové cloudové tiskárny Epson ColorWorks. Díky připojení k podnikovým informačním systémům uspokojí tiskárny ColorWorks rostoucí poptávku po vysoce produktivních řešeních pro barevné značení v chemickém, farmaceutickém, elektronickém, automobilovém, leteckém a maloobchodním sektoru.

Společnost Epson zde prezentovala inovativní řešení pro automatizované označování pomocí dvou tiskáren ColorWorks, chytré kamery a robota Epson. Představovalo to aplikaci ve farmaceutickém průmyslu vyžadující zakázkové označování různých velikostí balení léků. Tento automatizovaný proces eliminuje lidskou manipulaci a také jakékoli potenciální chyby při manuální aplikaci etiket.

Inovativní řešení pro automatizované označování pomocí dvou tiskáren ColorWorks.

Neméně zajímavým řešením byla automatická linka na aplikaci etiket na válcové objekty, která sestávala z tiskárny Epson ColorWorks C6000Ae a vlastního aplikátoru s umělou inteligencí Botlr. Ten si nejprve změří průměr a podle něj si spočítá nejlepší místo aplikaci etikety – to umožňuje aplikaci on-line vytištěné etikety na lahev z jedné či dvou stran a dokonce aplikovat vytištěnou etiketu jen na zadní stranu pro případ, že přední etiketa byla nalepena už při prvotním plnění lahve např. pro firemní či reklamní účely.

Řešení potisku etiket na EPSON ColorWorks.


2 Comments

Jan Bejček

26 září, 2023at 12:41 pm

Tak nějak mě to rozesmála opakovaně zdůrazňovaná informace o rychlosti průchodu papíru tiskárnou u SurePress L-6534VW. Uváděných 50 m/s si každý řidič rychle přepočte – na 180 km/h. Tak si taky zkuste představit ten podavač papíru, jak se touto rychlostí odvíjí :-)))

    Arnošt Nečas

    27 září, 2023at 9:45 am

    Děkujeme za pozorné čtení a upozornění na rychlost tisku, kterou jsme již opravili.

Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?