• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Stabilní trh s ofsetovými stroji

  • -

Stabilní trh s ofsetovými stroji

Tags : 

Každoročně sledujeme prodeje a instalace ofsetových archových strojů na českém a slovenském trhu. Velké poděkování všem dodavatelům uvedených tiskových technologií, kteří nám data pro statistiku pravidelně poskytují.

Stálá tisková produkce

V minulém newsletteru jsme čerpali z 9. výzkumu drupa, který poměrně široce popisuje vývoj a předpoklady tiskových objemů rozdělených dle tiskových technik. Tento výzkum popisuje ofset jako dlouhodobě stabilní tiskovou techniku, která zajišťuje poskytovatelům tiskových služeb stabilitu tiskových objemů s tím, že výrazně roste počet jednotlivých zakázek s nižšími tiskovými náklady. Na českém a slovenském trhu se dlouhodobě a pravidelně investuje do technologického parku včetně archových ofsetových strojů. Poskytovatelé tiskových služeb sledují trendy a vybavení tiskových strojů a investují nemalé prostředky do výbavy, která uvedené stroje posunuje do kategorie automatizovaného či autonomního řízení s návazností na software, který komunikuje zakázku napříč firmou.

Výroba obalů

Loňský rok co do počtu instalovaných ofsetových strojů na českém a slovenském trhu navázal na předchozí rok 2022. Z uvedených specifikací jednotlivých tiskových strojů se dá vyčíst, že ofsetové tiskové stroje jdou převážně do tiskáren, které se výraznou měrou podílejí na výrobě obalů. V roce 2022 výrazně převažovali v instalacích formáty B1 a větší a v loňském roce 2023 se instalace strojů ve formátu B2 vyrovnala větším formátům. Zajímavé je vybavení strojů ve formátu B2. které kopírují veškerou nadstandardní výbavu z formátové řady B1 a větší, což umožňuje zrychlení tisku jednotlivých zakázek a zkracování dodacích termínů zadavatelům.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?