• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Seminář Fundamentals of Color and Appearance

  • -

Seminář Fundamentals of Color and Appearance

Tags : 

V minulých dnech úspěšně a s velkou naplněností proběhl odborný  seminář Fundamentals of Color and Appearance. Tento celosvětový program společnosti X-Rite bylo možné shlédnout v České republice premiérově začátkem června tohoto roku. Jednoznačně se ukázalo, že i když se mnohdy pohybujeme v oboru, kdy správa barevnosti je naším dením chlebem, at´ již se jedná o nastavení aplikací, kalibraci monitorů, měření ICC profilů, nebo tiskový výstup, není vůbec od věci se zamyslet nad tím, jak je vlastně člověk k vnímání barvy uzpůsobený fyziognomicky. Co ho ovlivňuje nebo limituje a jakým způsobem. Ve výsledku nebylo podstatné, jestli účastníci byli z řad profesionálů nebo začátečníků v oblasti práce s barvou, každý si odnesl mnoho praktických informací z oblasti porovnání barevnosti, možnosti rozlišení barvy lidským okem, otestoval si na cvičeních své schopnosti a dostal mnoho dalších pro praxi užitečných informací. Nechybělo ani téma metody měření barevných odchylek a jejich interpretace a doporučení, jak správně srovnávat a vyhodnocovat barevnou shodu nebo odlišnost.

Pokud někdo litujete, že jste se školení nezúčastnili, máme pro vás dobrou zprávu. Následný seminář se stejným tématem budeme organizovat v první polovině roku 2016. Předběžný zájem nám můžete potvrdit na email: katerina.dykova@grafie.cz.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?