• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Revoria Press GC12500 ve formátu B2 (B2XL)

  • -

Revoria Press GC12500 ve formátu B2 (B2XL)

Tags : 

Na akci Peak Performance Print 2024 představila společnost Fujifilm poprvé v Evropě nový tiskový stroj Revoria Press GC12500 ve formátu B2. Akce se uskutečnila na konci ledna v novém předváděcím centru Fujifilm Print Experience Centre v německém Ratingenu (v těsné blízkosti Düsseldorfu) a v průběhu tří dnů se jí zúčastnilo přibližně 300 zákazníků, partnerů a zástupců médií.

Největší formát archů B2

Jedním z hlavních cílů akce Peak Performance Print bylo představení nejnovějšího laserového digitálního stroje ve formátu B2 společnosti Fujifilm. Revoria Press GC12500 je vysoce výkonné tonerové řešení, které poskytuje kvalitní digitální tisk ve formátu B2 s použitím vlastního toneru Super EA-Eco. Dokáže oboustranně tisknout na archy o rozměrech až 750 x 662 mm (B2XL), což je největší formát archů B2 pro digitální tiskový stroj v oboru. To znamená, že dokáže vytisknout šest stran ve formátu A4 na jeden tiskový arch rychlostí 2500 archů/hodinu, v rozlišení 2400 x 2400 dpi, zpracovat různé gramáže papíru od 64 do 450 g/m2 a tisknout na širší škálu substrátů včetně syntetického papíru. Společnost Fujifilm navíc výrazně zkrátila typickou výrobní linku pro obsluhu stroje tím, že spojila podavač, zakladač a ovládací panel na jedné straně.

Zařízení bylo zatím představeno ve verzi pro oboustranný tisk CMYK. Tisková jednotka však má již připravené dva volné sloty pro přímé barvy stejně jako je tomu u varianty Revoria Press PC1120. To otvírá další zajímavé možnosti v tisknout tiskoviny a obaly s dalším atraktivními barevnými plochami. Co je zatím ještě k diskusi? Archy papíru (substrátu) se zatím zakládají do „šuplíků“. Zařízení nemá „zatím“ možnost zajet s paletou archů B2 přímo do nakladače. Věříme, že na veletrhu drupa 2024 již bude k dispozici takové řešení.

Další zajímavé exponáty na akci Peak Performance Print 2024

Kromě laserového tonerového stroje B2 byly na akci Peak Performance Print také živě předvedeny zbývající části rychle se rozšiřujícího portfolia digitálních tiskových strojů Fujifilm. Rychle rostoucí portfolio výrobce nabízí možnosti pro všechny komerční tiskárny a tiskárny vyrábějící obaly ze skládačkového kartónu, od základní úrovně s řadou ApeosPro C až po oceňovaný šestibarvový tiskový stroj Revoria Press PC1120, který nabízí výjimečnou kvalitu, produktivitu a kreativní potenciál. Toto řešení již bylo dodáno více než 100 zákazníkům. Společnost využila akci k prezentaci i nejnovějšího vývoje svých produkčních inkoustových řešení, včetně vysokorychlostního modelu Jet Press 750S High Speed Model, výkonného archového digitálního tiskového stroje B2 čtvrté generace, roll-to-roll digitálního tiskového zařízení Jet Press FP790 určeného pro flexibilní obaly a hlav Samba. Další část akce byla zaměřena na inkoustový velkoplošný tisk a řešení produkčního datového workflow, včetně XMF PressReady a Revoria Flow DFE.

Martin Novotný, konzultant, GRAFIE CZ


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?