• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Workshop na téma Správa barevnosti v polygrafické praxi

  • -

Workshop na téma Správa barevnosti v polygrafické praxi

Tags : 

Dne 18. 2. 2015 proběhl v prostorách GRAFIE CZ workshop, na kterém se účastníci z řad odborného personálu polygrafických provozů mohli prakticky seznámit  s dostupnými řešeními pro správu barevnosti, řízení kvality a procesů v tiskových provozech.

Zmíněné byly aktuálně dostupné SW i HW nástroje pro měření kvality tiskových výstupů, možná automatizace při procesech měření, praktické „vychytávky“ nových typů měřicích přístrojů, ale také možnosti nastavení více barevných referencí (podle obou ISO norem z r. 2007 a 2013) pro jednotlivé substráty a jejich potřeba zavedení do reálné praxe.

Proběhla praktická cvičení měření M1 a M0 na tiskových arších, která se týkala vyhodnocování barevnosti papíru v různých režimech měření. Účastníci byli seznámeni s analýzou srovnání tiskových archů vytištěných podle obou ISO standardů, s postupem ověření shody barevnosti digitálního a ofsetového tiskového archu při referenci FOGRA 39, nebo zkušenostmi s měřením a vyhodnocováním barevné kvality tiskových výstupů z reálných provozů. Na 3 připravených stanovištích, si účastníci mohli vyzkoušet měření pomocí přístrojů X-Rite eXact, Minolta FD7 a Techkon a konzultovat své dotazy s odborníky.

Na závěr byla zmíněná nová služba prováděná ve spolupráci HEIDELBERG a GRAFIE CZ pro tiskové provozy, které chtějí řešit své aktuální potřeby týkající se správy barevnosti.

Protože jsme zaznamenali velký zájem o tento workshhop, který jsme bohužel z kapacitních důvodů nemohli uspokojit, rozhodli jsme se jej v blízké době zopakovat. Přesný termín ještě nebyl stanoven, ale v případě, že byste chtěli být včas informováni, pošlete nám vaše kontaktní údaje.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?