• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Jak na vlastnosti grafických papírů (4.díl) – Color Copy

Color Copy

Oblast digitálních tiskových technologií zažívá v poslední době nebývalý rozvoj a pro tiskaře již přestává být otázkou, zda se tomuto segmentu věnovat či nikoli. Nastupuje tedy otázka výběru technologie a samozřejmě tiskových médií, která budou zpracovávána. Kam se ubírají tiskové technologie?

Již na veletrhu Drupa bylo možné zcela jasně vnímat trend směrem k digitálnímu tisku a snahu o zastoupení folio formátů. V oblasti médií se společnost Antalis spustila iniciativu d2b „Digital-to-Business“ zaměřenou na digitální i ofsetové tiskárny, reklamní agentury, designéry, copycentra a mnohé další. Cílem je pomoci těm, kteří chtějí ovládnout možnosti nejnovějších digitálních technologií. V rámci této iniciativy nabízí Antalis mimo jiné komplexní portfolio médií pro digitální tisk.

Jednou z nejvýznamnějších položek v sortimentu digitálních papírů společnosti Antalis je Color Copy, papír pro barevný digitální tisk od renomovaného výrobce Mondi. Jde-li vám především o bezproblémový tisk vašich zakázek, je Color Copy rozhodně tou správnou volbou pro váš produkční tiskový stroj.

Papír Color Copy je certifikován pro použití v digitálních zařízeních všech významných OEM producentů tiskových strojů. Tento produkt, který byl speciálně vyrobený pro digitální barevný laserový tisk a uvedený na trh v roce 1989, má dlouholetou tradici. Stal se prvním papírem svého druhu na světě a měřítkem pro dokonalé tiskové výsledky.

Důvodů pro výběr papíru Color Copy je několik. Mezi ty hlavní patří především výsledná kvalita tisku. Ať už se chystáte tisknout výroční zprávy, fotoknihy nebo jiné reprezentativní produkty, papír Color Copy vždy naplní vaše očekávání co do kvality tiskové produkce, a to díky speciálně ošetřenému povrchu papíru s přesně nastavenou hladkostí. Pro optimální přenos toneru na tiskové médium je u laserové technologie potřebná rovněž optimální vodivost papíru. Souhrn těchto vlastností zaručuje nejvyšší kvalitu tisku, kterou vaši zákazníci ocení.

Efektivita tiskového procesu u digitálních strojů není zdaleka dána jen absolutní rychlostí tiskového zařízení. Celková efektivita je výrazně ovlivněna případnými záseky papíru a následnou nutností údržby tiskového zařízení. Papír Color Copy se vyznačuje vynikající plochostí a ideální hladkostí, což zajišťuje perfektní průchod tiskovým strojem. Díky vysoce kvalitním použitým surovinám při výrobě papír šetří tisková zařízení. Perfektní runabilita – to je Color Copy.

U tiskového výstupu požadujeme především realistické podání barev. Papír velmi vysoké bělosti umocněné ještě zabarvením do modra není vždy tím správným řešením – hlavně u pleťových tónů se to ve výsledném efektu projeví spíše negativně. Naproti tomu zajistí papír Color Copy s profesionální bělostí CIE 160 co nejpřirozenější barevnou reprodukci.

V současnosti sledujeme rovněž trend ochrany životního prostředí. I v tomto segmentu jde papír Color Copy příkladem a v roce 2005 byl jako první na světě ve své kategorii certifikován FSC a poskytuje tak spotřebitelům záruku, že na výrobu jsou používány suroviny z trvale udržitelných a správně obhospodařovaných lesů.

Papír Color Copy je dodáván v široké škále provedení:

Color Copy: originální nenatíraný papír pro laserový digitální tisk a díky škále 10 gramáží v různých formátech je vhodný pro široké použití.
Color Copy coated: oboustranně natíraný papír s matným saténovým nebo lesklým povrchem
Color Copy style: nenatíraný papír pro laserový tisk v elegantním přirozeném odstínu
Color Copy indigo: papír ohodnocený tříhvězdičkovým certifikátem pro barevný digitální tisk na strojích HP Indigo

Je-li tedy vaším cílem bezproblémový digitální tisk s vysokou kvalitou výstupu, zkuste papír Color Copy.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?