• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Müller Martini a Hunkeler spojují své síly pro budoucnost

  • -

Müller Martini a Hunkeler spojují své síly pro budoucnost

Tags : 

Po pečlivém zvážení se rodiny vlastníků rozhodly sloučit Hunkeler Group se skupinou Müller Martini. Müller Martini Holding AG získal všechny akcie skupiny Hunkeler. Touto transakcí rodina Hunkeler a Crédit Mutuel Equity prodaly všechny své akcie společnosti Müller Martini. Smluvní strany se dohodly, že kupní cenu nezveřejní.

Dlouhodobá spolupráce

Společnosti Hunkeler AG a Müller Martini AG jsou předními světovými výrobci na trhu s inovativními řešeními pro finišing tiskových zakázek. Obě společnosti zaměřují významnou část své inovační síly na ekonomickou výrobu individualizovaných tiskových produktů v rámci automatizované chytré továrny.

Hunkeler a Müller Martini jsou si velmi blízcí již mnoho let. Dlouhá a úspěšná historie začala během 2. světové války, kdy Hans Müller pracoval pro Hunkeler jako strojní inženýr, než v roce 1946 založil vlastní firmu a založil společnost Hans Müller/Grapha. Tyto dobré vztahy jsou udržovány po celá desetiletí. Místní blízkost v regionu Zofingen a již existující a úspěšné partnerství v oblasti strojů a komponentů tvoří ideální výchozí bod pro ještě užší spolupráci v budoucnu.

Spojením svých sil vidí obě společnosti skvělé příležitosti, jak spojit své inovační aktivity a v budoucnu ještě lépe poskytovat produkty a služby své globální zákaznické základně prostřednictvím společných prodejních a servisních aktivit. Obě rodiny vlastníků se proto rozhodly pro tuto strategickou transakci, která vedla k akvizici společnosti Hunkeler AG společností Müller Martini AG.

Bruno Müller: „Grafický průmysl se neustále mění a hledá nové inovace v oboru. Spojením klíčových prvků obou společností, jako jsou personál, odbornost a technologie, budeme v budoucnu schopni ještě lépe nabízet a poskytovat inovativní řešení naší globální klientele.“

Stefan a Michel Hunkelerovi: „Mezi Hunkelerem a Müller Martini existuje dlouhodobé partnerství a pravidelná výměna. Příležitost k fúzi je v současné době velmi výhodná jak pro partnery, tak pro naše společné zákazníky, protože spojení obou společností přinese značné výhody. To je také silný závazek pro region Zofingen.“

Předání společnosti mezi rodinami vlastníků: zleva doprava Stefan Hunkeler (předseda představenstva Hunkeler AG), Michel Hunkeler (delegát představenstva Hunkeler AG), Bruno Müller (CEO Müller Martini AG), Rudolf Müller (majitel a člen představenstvo Müller-Martini AG), Daniel Erni (CEO Hunkeler AG), Franz Hunkeler (patron Hunkeler AG).

Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?