• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Model Group kupuje stroj Landa S10 pro nabídku služeb „Just in time“ a digitálního tisku obalů

  • -

Model Group kupuje stroj Landa S10 pro nabídku služeb „Just in time“ a digitálního tisku obalů

Tags : 

Špičková evropská obalová společnost Model Group instaluje ve svém závodě v České republice první tiskový stroj Landa S10 Nanographic Printing®. Nový tiskový stroj Landa bude sloužit k výrobě běžných digitálních obalů a také k zavedení nové nabídky produktů „just in time“ (JIT) pro český trh i okolní trhy. Tiskový stroj Landa S10, který slouží některým největším světovým značkám, bude vyrábět vysoce kvalitní obaly s různými tiskovými náklady a funkcí variabilních dat pro místní spotřebitelské nabídky, a zároveň zajistí výrazné snížení nadbytečných zásob a s nimi spojené výdaje a odpad.

Tiskový stroj Landa S10.

Tiskový stroj Landa S10 tak dále podpoří obchodní model „vše pod jednou střechou“ – služby společnosti zahrnují komplexní nabídku obsahující návrh, testování, výrobu, tisk, kompletaci, skladování, dodávku a dokonce i následné vyzvednutí a odvoz k recyklaci. Společnost před nákupem vyhodnotila několik dalších technologií a zjistila, že Landa S10 je jediný digitální tiskový stroj, jenž překonává tradiční technologie – poskytuje rychlost, kvalitu a náklady na vlastnictví, které jsou nutné k tomu, aby se digitální tisk dostal ze specializovaných obalových aplikací do mainstreamové výroby.

Josef Chalupný, provozní ředitel spol. Model Obaly a.s., uvádí: „Trh digitálního tisku na obaly sledujeme již řadu let, konkrétně jsme hledali řešení pro podporu nových služeb JIT, což je pro nás oblast potenciálního růstu. Tiskový stroj Landa byl jedinou technologií, která byla dostatečně rychlá, pokrývala dostatečný barevný gamut a měla vysokou kvalitu tisku – která je srovnatelná nebo lepší než u tradičních technologií – pro podporu široké škály výrobků a trhů, na nichž působíme. A to zahrnuje de facto vše od rychloobrátkového zboží přes farmacii až po automobilový průmysl a vše mezi tím.“

Spol. Model Obaly si uvědomuje i další výhody tiskového stroje, včetně možnosti zajistit delší náklady tisku i udržitelnost – která byla nakonec uvedena jako hlavní důvod nákupu stroje Landa.

„Jako podnik jsme se zavázali snížit naši stopu CO2. Tiskový stroj Landa S10 se k nám hodí, protože byl zkonstruován s ohledem na ekologii – od mechaniky až po unikátní inkoust NanoInk – a naše dosavadní dojmy jsou vskutku výjimečné,“ pokračuje Josef Chalupný. „Nejenže se vyznačuje prakticky nulovým odpadem, ale navíc našim zákazníkům umožní výrazně redukovat objemy zakázek. Tím se snižuje potřeba skladování nechtěných zásob a zmenšuje dopad na životní prostředí, který souvisel s jejich podporou kvůli logistickým a provozním činnostem. Pokud se tento první nákup osvědčí, zřejmě budeme instalovat další nanografické tiskové stroje v rámci celé skupiny.“

Sharon Cohen, obchodní ředitelka společnosti Landa Digital Printing, říká: „Jsme nadšeni, že se spol. Model Group připojila k rodině Landa. Josef a jeho kolegové mají hluboké znalosti o současných potřebách svých zákazníků i budoucích trendech, a pečlivě hledají řešení, které tyto požadavky splňuje. Jsme velice rádi, že můžeme podpořit spol. Model Group při realizaci jejich strategie JIT a In-House a pomoci jim využít jejich konkurenční výhody. To, že je spol. Model Group naším zákazníkem, je důkazem naší hodnoty na trhu, a dalším krokem k našemu úspěchu. Těšíme se, že ji na této cestě budeme i nadále podporovat.“

Jako rodinný podnik založený před více než 140 lety má dnes spol. Model Group jen v České republice pět výrobních závodů – dva se specializují na výrobu obalů z pevné lepenky a laminovaných obalů, a tři na výrobky z vlnité lepenky. Spol. Model Group je s 30% podílem na trhu předním dodavatelem obalů pro tento region. Spol. Model Group má obrat 1,2 miliardy eur / 1,3 miliardy amerických dolarů a v rámci Evropy zaměstnává více než 4 500 pracovníků.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?