• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Každodenní kontrola kvality tisku v tiskárnách

  • -

Každodenní kontrola kvality tisku v tiskárnách

Tags : 

Nebylo to zatím obvyklé, ale z komerčních tiskáren přibývá dotazů na téma průběžné kontroly tiskové kvality. Co je ovšem průběžná kontrola bez jednoznačné identifikace kdo, kdy, co měřil a s jakým výsledkem? Taková řešení jsou dnes již běžně dostupná a to jak na úrovni off-line tak i on-line, např. řešení Color iQC Print společnosti X-Rite. GRAFIE CZ taková řešení zavádí do tiskáren.

GRAFIE CZ nabízí provedení analýzy procesů kontroly tiskové kvality při zpracování tiskovin a definuje aktuální požadavky na kvalitativní standardy v jednotlivých fázích vzniku polygrafického produktu. Následně provede doporučení systémového řešení. Jedním z nich je i Color iQC Print společnosti X-Rite. Je možné jej řešit off-line implementací, které je nezávislé na přístupu k internetu nebo on-line implementací, kde je nezbytnou podmínkou připojení k internetu.

Color iQC Print je cenově dostupným řešením, které je určeno pro detailní sledování kvality tiskového výstupu v očekávaných kvalitativních standardech, resp. referencích. Tento systém je pro obsluhu v běžném provoze velmi jednoduchý. Eviduje a předává informace o průběžném zpracování tiskové zakázky v různých fázích rozpracovanosti. Evidence měření je vázána na konkrétní osoby, které zakázku tisknou nebo kompletují a jejich práce je takto pod neustálou kontrolou. Kdykoli je možné informace získat i několik dní, měsíců či let zpětně. Color iQC Print je pomocníkem pro snižování reklamací a zvyšování tiskové kvality všech polygrafických produktů, které v tiskárně vznikají.

GRAFIE CZ pomůže s analýzou prostředí a procesů sledování tiskové kvality, návrhem SW a HW pro systémové řešení sledování kvality tisku, rozpracováním projektu implementace, projektovým řízením celé implementace a nastavením standardů a dále potřebných kvalitativních šablon pro snadné provozování kontroly barevnosti. Zajistíme vám komplexní řešení správy barev napříč tiskovým provozem, tj. od technologa, přes předtiskovou výrobu pre-press, tisk až po dokončování a schválení expedice.

Manažerem projektu je Martin Novotný, mob.: +420 602 329 782, martin.novotny@grafie.cz.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?