• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Jak má vypadat řešení web-to-print pro 21. století

  • 3

Jak má vypadat řešení web-to-print pro 21. století

Doba koronavirová posunula on-line nakupování mílovými kroky vpřed. Všichni jsme se naučili na e-shop spoléhat. K e-shopu pro polygrafické produkty a služby (web-to-print) je ovšem nutné přistupovat jinak, protože požadavky na jeho obsah, funkcionalitu a výkon se neustále mění. Provozujte tedy pouze takové web-to-print, které splňuje podmínky 21. století.  

Služby a produkty obecně jsou nyní v prostředí on-line e-shopů považovány za samozřejmost. Doba koronavirová významně urychlila tento trend. On-line obchod pro běžné spotřební zboží a běžné spotřebitele můžete mít v podstatě do 10minut funkční.

U on-line polygrafických portálů je však situace, snad kromě fotoproduktů, o něco složitější. U těchto portálů to může trvat i několik týdnů či měsíců. Proč? Spotřebitel-zadavatel většinou pro konkrétní typ polygrafického produktu (vizitka, brožura, kniha, obal) dodává i vlastní obsah. Zde je kámen úrazu. Některé z fyzických limitů vyráběných polygrafických produktů, je díky různorodému obsahu dodávaného zadavatelem, nutné často vzájemně diskutovat, resp. schvalovat ještě před vlastní výrobou.

Web-to-print pro polygrafickou výrobu tedy musí splňovat veškerá pravidla a procesy klasického spotřebního e-shopu, na straně jedné, avšak současně musí důsledně respektovat technologické a technické možnosti polygrafického výrobku a jeho zpracování.

Dalším častým oříškem řešení web-to-print pro polygrafické produkty je schopnost detailněji kalkulovat z reálných cenových sazeb technologických postupů a z aktuálních cen vstupních materiálů a ostatních nákladů. Jinak jsou kalkulovány i logistické služby atd.

V dnešní době nemá smysl vyvíjet vlastní e-shop od píky a svépomocí. Investice je obrovská a bez záruky aktuálnosti. Takto postavený e-shop vyjde za pár let z módy, nebude mít potřebné moduly, nebude stačit cloudovým ohebnějším platformám. A shánějte rok, co rok vývojáře, který nahlédne do kódu a raz dva udělá zázraky. To je nereálné. Technologie jsou rychlejší než my a držet se na technologické špici je náročné.

A co třeba open source řešení, které je zdarma? To sice ano, ale opět je tu riziko rychlého zestárnutí e-shopu. Navíc bývá tento svobodný software pomalý a sehnat obratem člověka, který se vám o něj postará, je hodně obtížné.

Cloudová platforma Azure zahrnuje stovky produktů a služeb navržených tak, aby pomáhaly s realizací nových řešení pro aktuální úlohy dneška a s utvářením budoucnosti. Využijte možnost sestavovat, provozovat a spravovat aplikace napříč několika cloudy a místním i hraničním prostředím, a to pomocí nástrojů a architektur podle vaší volby.

GRAFIE CZ pro vás připravuje zajímavý projekt, pod názvem W2P Flexible, na jehož základě bude možné si sestavit komplexní a plně škálovatelné e-shop prostředí s extrémně vyspělými možnostmi v dynamickém přizpůsobování výkonu a datového úložiště.

Martin Novotný, martin.novotny@grafie.cz

Základní informace o řešení W2P Flexible.


3 Comments

Vít Hudec

26 května, 2021at 2:06 pm

Super, rád se poučím 🙂
Přeji pěkný den

Richard Šmíd

26 května, 2021at 4:12 pm

Už se těším na prezentaci…. !

DUKASE s.r.o. – Filip Kaška

1 června, 2021at 9:09 am

Kdy předpokládáte spuštění W2P Flexible a jaká bude cena?

Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?