• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Enfocus User Group 2024

  • -

Enfocus User Group 2024

Tags : 

V poslední době se hodně hovoří o automatizaci výrobních workflow. Existují různá řešení, jak rutinní postupy ve výrobě i v administrativě využít k automatizaci. Jedním z možných řešení jsou i nástroje Enfocus Switch a PitStop server.

Společnost GRAFIE CZ uspořádala začátkem března 2024 již druhé setkání uživatelů sw Enfocus. Vzhledem k možnostem uvedeného sw šlo o dvoudenní akci ve formátu workshopů, které účastníci využili k výměně zkušeností a postupným zaváděním částečných opakujících se postupů, které ve výsledku přispívají k časovým úsporám, zástupnosti lidských zdrojů a k zpřehlednění informačních toků jednotlivých zakázek.

Workshop

Celá akce byla koncipována jako workshop, kdy uživatelé sw Enfocus z téměř dvaceti firem si vyměňovali své zkušenosti při využívání funkcionalit, jak v samostatné aplikaci, tak i s napojením na další sw a hw. Vzhledem k různorodosti výrobních náplní zúčastněných firem bylo velmi zajímavé mapovat různorodé použití sw Enfocus. Prioritně je Enfocus ve firmách využíván ke kontrole PDF souborů a k jejich úpravě, ale jak ukázalo setkání, tak je to jen zlomek možného využití.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých definovali možné požadavky, které řeší jak ve výrobě, tak i v administrativě samotných zakázek. Můžeme uvést pár příkladů, které se v tiskárnách opakují, např. zakázkový list, třídění a kontrola dat, rozdělovník pro expedici, změna specifikace zakázky atd. Po spojení obou skupin následovalo vyhodnocení jednotlivých požadavků, které byly v další diskusi řešeny nebo byly navrhovány možnosti postupů, jak takové rutinní činnosti zavést do jednotlivých workflow. Pro mnohé účastníky byla tato část setkání inspirativní k dalšímu a širšímu využití sw Enfocus.

Atmosféra celého setkání se nesla v přátelském duchu. V přestávkách workshopu i v neformální části setkání si účastníci aktivně vyměňovali své zkušenosti s používáním sw Enfocus a jeho možného napojení pro další automatizaci jejich postupů jak ve výrobě, tak i v administrativě.

Druhý den dopoledne byl prezentován Enfocus Switch ve spojení s ukázkou Adobe Photoshop a Adobe InDesign, dále aplikace Griffin, nástroj pro efektivní automatickou montáž pro velkoformátový tisk. Přestože aplikace Griffin může být provozována samostatně, její užitná hodnota se násobně zvýší integrací do automatického workflow vytvořeného v prostředí Enfocus Switch. Na závěr celého setkání byla představena nová verze aplikace REWIEW, která slouží k jednoduchému online schvalování dat, ke kterým může zákazník posílat své připomínky – to všechno z webového prohlížeče, bez nutnosti mít nainstalovaný jakýkoliv dodatečný software či hosting.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?