• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Digitální tisk jako budoucnost tisku knih

  • -

Digitální tisk jako budoucnost tisku knih

Tags : 

Grafica Veneta a Koenig & Bauer společně rozvíjejí budoucnost digitálního tisku pro publikační činnost s technologií RotaJET 130.

Grafica Veneta, přední společnost v oblasti tisku knih, spoléhá pro svou digitální budoucnost na single-pass digitální tiskový stroj RotaJET 130 od Koenig & Bauer Digital & Webfed. „Stroj je v plné produkci od podzimu 2022 a bude mít trvalý dopad na trh tisku knih,“ říká majitel společnosti Fabio Franceschi. „Naše dlouholeté a důvěryhodné partnerství se společností Koenig & Bauer se nyní rozrůstá o digitální tisk. RotaJET 130 nabízí nám a našim zákazníkům celou řadu nových příležitostí v mnoha oblastech. Díky digitálním možnostem tohoto stroje můžeme také efektivněji a ve špičkové kvalitě tisknout menší zakázky, což nám umožní rychle reagovat na měnící se požadavky trhu.“

Od kotouče po hotovou knihu v Trebaseleghe…

Kombinace precizního inženýrství, nejmodernější technologie inkoustových tiskových hlav a polymerních inkoustů RotaColor poskytuje základ pro vysokou kvalitu tisku v rozlišení až 1200 × 1200 dpi. Dvě tiskové jednotky pro 1/1 inkoustovou výrobu jsou zásobovány papírem pomocí automatického odvíječe Pastomat s navíjecím logistickým systémem Patras M. Vlastnosti rozhodující pro vysokou kvalitu tisku a soutisku, která se vztahuje i na tenké papíry, jsou inteligentní vedení pásu přes dva centrální válce a optimálně vyladěné infračervené/horkovzdušné sušáky RotaJET 130. RotaJET od Koenig & Bauer byl instalován přímo vedle tří stávajících 48stránkových strojů Compacta a dalších šesti 1/1 tiskových strojů v závodě společnosti v Trebaseleghe, městě nedaleko Benátek. Stroj je konfigurován pro výrobu 1/1 se šířkou pásu 1300 mm a je přímo napojen na automatizovanou dokončovací linku, která umožňuje efektivní výrobu vysoce kvalitních knih v jediném procesu.

Během návštěvy ve Würzburgu (zleva doprava): Christoph Müller, CEO Koenig & Bauer Digital & Webfed a člen výkonné rady Koenig & Bauer AG; Fabio Franceschi, majitel Grafica Veneta; Nicola a Gianmarco Franceschi, Grafica Veneta.

… a v Melrose Park v Chicago

Fabio Franceschi je druhou generací, která se ujme kormidla Grafica Veneta. Během několika posledních let vedl společnost, která se stala lídrem v oboru v Evropě. Široké produktové portfolio zahrnuje tisk knih ve všech nákladech. Od roku 2021 také Grafica Veneta získalaamerického výrobce knih, společnost „Lake Book Manufacturing LLC“. Cílem je pokračovat v úspěšné strategii expanze i na americkém trhu a kapacita digitálního tisku je klíčovým faktorem pro její úspěch v zámoří. Od začátku letošního roku je zcela nový RotaJET 130 instalován také v závodě Lake book Manufacturing v Melrose Park – Chicago area, IL. Konfigurace celé linky je stejná jako u italské instalace a umožňuje získat knihu vytištěnou a svázanou z role surového papíru na paletu připravenou k odeslání za méně než jednu minutu. Tato schopnost je rušivá na trhu tisku knih a bude řídit nový obchodní model v tomto odvětví.

Vysoká všestrannost substrátu: Od lehkého papíru po pevnou lepenku

Stroj RotaJET je schopen tisknout na různé druhy substrátů, od hedvábného papíru po pevnou lepenku. Obaly, dekory, plakáty, letáky s informacemi pro pacienty, skládací kartony, knihy nebo třeba sáčky od kávy – na inkoustové rotačce RotaJET je možné prakticky vše. Christoph Müller, CEO obchodní jednotky Digital & Webfed ve společnosti Koenig & Bauer: „Tento projekt ukazuje, že náš vysoce výkonný digitální tiskový stroj RotaJET je schopen tisknout širokou škálu produktů na téměř všechny substráty. Ať už se zabýváte obaly, dekory nebo knihami: RotaJET je úspěšný ve všech segmentech trhu.“ Koenig & Bauer nenabízí svým zákazníkům pouze nové obchodní modely v tisku knih – délky formátů větší než pět metrů otevírají zcela nové možnosti například v tisku dekorů.

Zdroj: Aktuálně č.37, Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?