• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Chytré vyřazení (nejen) pro velkoformátový tisk

  • -

Chytré vyřazení (nejen) pro velkoformátový tisk

Tags : 

Automatické chytré vyřazení různě velikých motivů různých tvarů je bez specializovaného softwaru časově velice náročný úkol. Ke zrychlení celého procesu je tu Enfocus Griffin, který postup zjednoduší, nebo dokonce (v kombinaci s Enfocus Switch) plně automatizuje. 

Příprava souborů rovnou v aplikaci 

Griffin pracuje v několika režimech, od běžného vyřazení v mřížce, až po vsazování nepravidelných tvarů do sebe. Jakmile se soubory do aplikace nahrají, tak se analyzují a pokud obsahují nějakou ořezovou cestu, tak ji aplikace využije. Nemusíme se také omezovat jen na jednu ořezovou cestu/metodu, v souboru může být klidně několik zpracování najednou. Zároveň máme možnost nastavení, jak se metody mají rozeznávat – můžeme se odkazovat třeba na specifickou přímou barvu, nebo vrstvu v dokumentu. Pokud soubor ořezové cesty neobsahuje, tak je můžeme nechat automaticky přidat, nebo si přímo z aplikace nechat soubor otevřít  a upravit jej třeba pomocí PitStop Pro.

Chytré vyřazení bez zbytečného odpadu materiálu

Jakmile jsou soubory připravené, tak nastupuje hlavní výhoda aplikace Griffin – chytré vyřazení. Jak už bylo zmíněno, máme na výběr několik možností, jak soubory nechat vyřadit. Tím nejzajímavějším je bezpochyby „Free Nesting“, kdy Griffinu necháme volnost v tom, jak do sebe může jednotlivé objekty zapasovat. Úspora tohoto řešení je jak na straně času, tak materiálu, protože jakmile se nemusíme omezovat na předem definovanou mřížku, tak využijeme plochu materiálu mnohem efektivněji. Samozřejmostí je možnost přidat různé pomocné značky, čárové kódy a textová pole, která nám zpracování zjednoduší.

Jak na plnou automatizaci? 

Celý tento proces je možné díky zapojení Griffin Auto ještě více automatizovat. Veškeré možnosti, které nabízí samostatná aplikace, jsou k dispozici i v rozšíření do Enfocus Switch, což otevírá další možnosti. Switch může data roztřídit, PitStop Server zkontrolovat, případně opravit a Griffin automaticky vytvoří tiskové a ořezové soubory, které mohou automaticky pokračovat až do RIPu. 


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?