• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Veletrh drupa bude až v dubnu 2021

  • -

Veletrh drupa bude až v dubnu 2021

Tags : 

Zpráva, kterou jsme očekávali, přišla doslova pár okamžiků po uzávěrce NGP č. 5/2020. V atmosféře pandemie způsobené koronavirem organizátoři drupy 2020 přijali správné rozhodnutí. Termín největšího světového polygrafického veletrhu se přesouvá na příští rok.

Veletrh drupa, který se měl uskutečnit od 16. do 26. června 2020, je přesunut na nový termín 20. až 30. dubna 2021. Odložen je také Interpack, jenž měl proběhnout letos ve dnech od 7. do 13. května. Nový termín byl stanoven na 25. února až 3. března 2021.

Organizátoři obou veletrhů z Messe Düsseldorf vycházeli z doporučení krizového týmu německé spolkové vlády, epidemiologického Ústavu Roberta Kocha v Berlíně a města Düsseldorf. Podobně jako u nás také příslušné německé orgány a instituce dělají vše, aby bylo zpomaleno šíření koronaviru. Ačkoliv omezování veřejných shromáždění se v Německu zdá být méně přísné než v Česku, počet vystavovatelů a návštěvníků obou veletrhů z epidemiologického hlediska daleko přesahuje všechny bezpečnostní limity. Zejména v případě drupy by bylo nemožné zajistit odpovídající způsob klimatizace, screeningu návštěvníků a podobně.

Claus Bolza-Schünemann, prezident drupy, potvrzuje, že rozhodnutí o odložení veletrhu přišlo v pravý čas, protože vystavovatelé by museli již v polovině března zahájit logistickou přípravu strojů i dalších exponátů. Vedení Messe Düsseldorf rozhodnutí o přesunu obou akcí přijalo po důkladných konzultacích s poradními orgány a sdruženími sponzorů. V prohlášení se uvádí, že top management veletrhů stejně jako jejich partneři učiní vše, co je v jejich silách, aby vystavovatelům snížili ekonomické ztráty.

Ztráty ovšem budou i tak velké. Mnozí polygrafové z Česka si již dopředu zajistili ubytování. K této problematice se důležitou výzvou k rozhodnutí o odložení drupy připojili i představitelé hotelového byznysu z Düsseldorfu a okolí. Jejich organizace DEHOGA (Der Deutsche Hotel- und Gaststättenverband) apeluje na své členy, aby byli flexibilní při požadavcích na změny rezervací pro vystavovatele a návštěvníky. Organizace upozorňuje na důležitost drupy a dalších veletrhů pro město Düsseldorf a připomíná, že by bylo kontraproduktivní, kdyby její členové v nastalé situaci neprojevili dobrou vůli.

GKO


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?