• info@grafie.cz
  • 222 714 580

6. ročník setkání nakladatelů s tiskárnou knih

  • -

6. ročník setkání nakladatelů s tiskárnou knih

Tags : 

Pod záštitou firem Canon a GRAFIE CZ proběhla 10. dubna ve výrobních prostorách společnosti powerprint akce s názvem 6. ročník setkání nakladatelů s tiskárnou knih. GRAFIE CZ sehrála jednak úlohu partnera celé akce, jednak zastala i roli moderátora, které se zhostil Martin Novotný. Na návštěvníky čekaly jak zajímavé přednášky, tak i praktická ukázka výroby knih.

Začátek akce byl naplánován na devátou hodinu. Zhruba tři desítky pozvaných nakladatelů se shromáždily v Horoměřicích u Prahy, konkrétně v nejnovější výrobní hale společnosti powerprint, která již disponuje celkem šesti provozovnami. Program jakožto moderátor zahájil Martin Novotný z GRAFIE CZ, který přednášel na téma změn v oblasti tisku a upozorňoval mimo jiné na nástup inkoustového tisku. Následně uvedl přednášku powerprintu. V té představili novinky a trendy v oblasti digitálního tisku knih pánové Zdeněk Janovec, jednatel společnosti powerprint, a Jiří Brynda z obchodního oddělení téže firmy. Sérii přednášek ukončilo povídání Martina Křikavy, produktového manažera ze společnosti Canon. Následovala plodná diskuze všech zúčastněných se zástupci z řad nakladatelů, a to například na téma způsobu zadávání zakázek tiskárnám.

Účastníci akce se dále mohli těšit na prohlídku provozu a praktickou ukázku nejmodernější a jediné šicí linky v České republice či konečných produktů malonákladového tisku. Nakladatelé a další návštěvníci si také mohli porovnat nejrůznější knihy vytištěné odlišnými technologiemi. Na závěr akce každý obdržel pozornost od pořadatelů: výtisk knihy Jiřího Trávníčka Česká čtenářská republika ve vazbě V8 a vzorník speciálních papírů.

Lukáš Štěrovský


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?