Enfocus Phoenix 26.03 – krok k dokonalé automatizaci
Phoenix od společnosti Enfocus je nástroj pro velice inteligentní vyřazování, rozpočítávání různých motivů a chytré vyskládání nepravidelných tvarů. Výsledky pak dovede třídit a řadit podle času nebo ceny výroby.
Stejně jako u ostatních produktů Enfocus je i Phoenix pravidelně aktualizován několikrát do roka. Právě novou verzi 26.03, vydanou v březnu tohoto roku, si zde popíšeme, protože nabízí významné novinky.
Aplikace nově nabízí generování skupin pro step-and-repeat, které je možné zahrnout rovnou do metadat souboru PDF+. Díky této funkci dokážou systémy ArtPro+ a Automation Engine přesně interpretovat mřížky i s nimi spojené značky. Výsledkem je zlepšení automatizace a větší přesnost v následném zpracování.
Druhou zmíněnou novinkou je možnost přidání materiálů (stock) a zařízení do aktivního projektu pomocí REST API. Na tyto prostředky lze následně odkazovat při tvorbě produktů a při spouštění procesů Imposition AI. Opět tedy dochází ke zjednodušení a zlepšení celkové automatizace.
Březnový update osekává nutnost ručních zásahů a dělá propojení s dalšími systémy zase o něco hladší. V praxi vám tak může ušetřit nejen drahocenné minuty, ale především spoustu opakujícího se klikání.
Martin Dlouhý, GRAFIE CZ
