• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Pracovní skriptum „Správa barev krok za krokem“

  • -

Pracovní skriptum „Správa barev krok za krokem“

Nedostatek kvalitních aktuálních studijních materiálů týkajících se přípravy tiskových dat nás už nejednou v minulosti vedl k tomu, abychom vytvořili tiskovinu, která bude sloužit jako pracovní nástroj – manuál. Aktuálně si můžete ujasnit problematiku správy barev v této nově vydané publikaci.

Skriptum  „Správa barev krok za krokem“ se věnuje správě barev napříč polygrafickou výrobou od  vnímání barev, přes přípravu dat až po realizaci tiskem. Čtenáře seznamuje se základními pojmy a principy využívání barevných prostorů a převodů mezi nimi tak, aby došlo k zachování požadované kvality s ohledem na tiskový nebo jiný výstup. Naučíte se nastavit správně grafické aplikace Adobe, dokážete nasimulovat barevnost tiskového výstupu při tvorbě dat. Dozvíte se, jak vybrat vhodný monitor a jak jej správně nakalibrovat pomocí programu i1Profiler od společnosti X-Rite. Skriptum se také věnuje tiskovým periferiím, ukáže vám, jak správně nastavit RIP při tisku PDF dat. Popisuje, jak vytvořit tiskový ICC profil pro vaši tiskárnu a mnoho dalších praktických postupů. Věnuje se rovněž vyhodnocení barevných odchylek mezi jednotlivými výtisky a zvolenou referencí. Popisuje základní práci s přímými barvami a nabídne vám kompletní souhrn platných norem a z nich vycházejících tiskových ICC profilů.

Celá brožura je pojata prakticky a návodně s cílem čtenáře provést problematikou správy barev jednoduše a srozumitelně.

Skriptum je možné zakoupit v DTPobchodu v pražském Karlíně.

Kateřina Dyková


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?