• info@grafie.cz
  • 222 714 580

Jak na tiskové rastry (7. díl) – Tonerové tiskové technologie

Další díly seriálu „Jak na” vám budou představovat jednotlivé tiskové technologie prostřednictvím detailů tiskových rastrů. Postupně si ukážeme konkrétní výrobek provedený popisovanou tiskovou technikou, a hlavně detail výsledného tiskového rastru.

Představení použitého postupu

Pro získání detailu konkrétního rastru byl použit digitální mikroskop Dino-Lite společně s aplikací DinoCapture 2.0. Mikroskop pracuje se zvětšením 500×. Ovládací aplikace je jednoduchá a umožňuje sejmuté detaily tiskových rastrů uložit ve formátu *.jpg. A právě pomocí těchto detailů si jednotlivé rastry přiblížíme nejenom popisem, ale i vizuálně.

Tonerové tiskové technologie (elektrofotografie)

Tyto technologie pracují na základních principech: 1) Příprava dat. 2) Příprava fotoválce. 3) Vytvoření latentního obrazu a jeho vyvolání. 4) Transfer toneru na médium a jeho fixace. Ukážeme si výtisky provedené touto technologií. Nejdříve to bude kalendář vytištěný na stroji HP Indigo. (obr. níže).

HP Indigo 7500

Tento systém používá tekutý toner. Barva je přenesena pomocí EP na vyvolávací válec a poté na přenosný válec. Na přenosném válci se postupně přidávají jednotlivé tonery. Jakmile jsou na transportním válci všechny tonery, je celá vrstva přenesena na potiskované médium. Fixace je provedena tlakem a odpařením tekuté části toneru.

Závěr

Tento systém vytváří kruhové tiskové body v pravidelné auto-typické síti. Barevnost (tónová hodnota) jednotlivých tonerů je řešena změnou velikosti tiskového bodu. Tvar bodu je přesný.

Autor: Jaromír Hroch


Vyhledávání

Přihlášení k odběru Newsletteru

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů za účelem posílání Newsletteru.
Odběr Newsletteru můžete kdykoliv odhlásit posláním žádosti na na info@grafie.cz, nebo použitím odhlašovacího odkazu v zápatí každého Newsletteru.

Pro redaktory

Máte zájem o některou z nabízených služeb? Potřebujete další informace?